KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13835121
nr 1383 5121
Bertil Lindecrantz
(1926-1997), Sverige
Oljemålning, Bertil Lindecrantz (1926-1997), Sverige, Signerad. Olja på duk, 30x46, yttermått inklusive ram: 35x51 cm
Bertil Lindecrantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1926 i Lysekil, död 1997 i Falkenberg.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 8 mars 2021
kl 20:08:17
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
200 kr
Bertil Lindecrantz
Läs mer om Bertil Lindecrantz